Jednotlivé orgány jsou podle čínské medicíny aktivní dvě hodiny v různou denní dobu a o 12 hodin později jsou naopak v největším útlumu. Tento biorytmus se vyplatí znát, abychom příliš nezatěžovali tělo a věděli, kdy odpočívat, kdy méně jíst nebo kdy být co nejaktivnější. Pokud stále hledáte svůj ideální čas pro sportování, zkuste se řídit činností orgánů v těle, které podpoří vaši aktivitu nebo urychlí regeneraci po cvičení.
Játra: 1-3 hodiny. Zatímco v tuto dobu je většina orgánů méně aktivní, játra pracují na plné obrátky. Zpracovávají pro tělo důležité látky a ostatní vylučují. Zatížíme-li organismus o půlnoci alkoholem nebo nevhodnou stravou, velmi si škodíme. Jakákoli aktivita a koncentrace je obtížnější, protože tělo je vyčerpané a odpočívá. Typický je pomalý puls, pravidelný hluboký dech a nízký krevní tlak.
Plíce: 3-5 hodin. Přetrvává nízký krevní tlak, tělo stále odpočívá, ale sluch je už bystřejší. Ledviny téměř nevylučují, ale činnost plic je na vrcholu. Pokud kolem páté hodiny vstáváme, tělo je rychle připraveno být aktivní. Intenzivněji se projevují pocity strachu a úzkosti, je ideální čas na dechová cvičení a meditaci.
Tlusté střevo: 5-7 hodin. Tlusté střevo pracuje nejlépe mezi pátou a sedmou hodinou ranní. Tělo už začíná být aktivní, roste krevní tlak a puls je rychlejší. V tuto dobu je vhodné se vyprazdňovat a vyhnout se stresu.