RunCzech
Odnesla to hlavně Praha. Opět se nemohl konat maraton ani ½ maraton. Důvodem je paradoxně popularita obou závodů, uběhnout ho v metropoli chtějí tisíce lidí, a takový hromadný start byl podle organizátorů v pandemické situaci nereálný.
“Praha i hygiena řekly: Ok, můžete si udělat závod, ale pravidla jsou očkování, rozestupy, musí být volný prostor a tak dále. Takže ta pravidla nebyla promyšlená. My jsme si řekli, že regiony uděláme, tam budou dva, tři tisíce lidí, to zvládneme, to můžeme kontrolovat. Ale Praha, když je deset, dvacet tisíc lidí, to je moc. Start by po těch etapách trval pět hodin, ale Prahu nemůžete zavřít na dvanáct hodin. A fungovat by nemohly ani služby pro běžce, jako jsou šatny nebo masér,” popisuje Sašo Belovski z RunCzech komplikace, které znemožnily konání běžeckých akcí v hlavním městě.
Praha nakonec hostila závody na 5 a 10 kilometrů a virtuální maraton. Závody s hromadným startem se tedy přesunuly do regionů. Zájem byl sice značný, ale ovlivněný pandemií. Závodníci často s přihláškou váhali. A chyběli hlavně zahraniční běžci.