Dnešek je pro Endricka velkým dnem.
Může totiž podepsat legální profesionální hráčskou smlouvu s Palmeiras. S klubem, který jeho chudé rodině dal příležitost k lepšímu životu.
Tu smlouvu podepíše před zraky mnoha brazilských médií, která se předstihují v superlativech o klukovi, který má být příštím Neymarem.
I když pokud někdo dá ve 172 zápasech 170 gólů, je to trochu pochopitelné.
„On je ale vážně mimořádný talent," uznal i slavný Gary Lineker.
Endrick sice ještě v dospělém fotbale neodehrál ani minutu, ale někteří fanoušci i novináři už ho vidí na mistrovství světa v Kataru. To je sice nepravděpodobné, ale jen to ukazuje, jak vysoké mínění o něm mají.
Za dva roky se má Endrick stěhovat do Evropy – do jednoho z nejprestižnějších klubů světa. Kam? To v tuto chvíli není jasné.
Zajímá se o něj Real Madrid? Ano. Barcelona? Ano. Paříž? Ano. Manchester City, Liverpool, Chelsea a Manchester United? Ano, ano, ano ano. A mohli bychom pokračovat.
„Jak se s tím vším humbukem vypořádávám? Snažím se myslet na to, že jsem pořád jen mladý kluk. Že to je jen hra a já nechci brát kariéru moc vážně. Jasně, fotbal beru vážně, ale zároveň se u něj chci bavit," má jasno.
Pod tlakem už je pár let a není se co divit.
Letos byl třeba vyhlášen nejlepším hráčem nejprestižnějšího brazilského turnaje pro fotbalisty do 21 let. Bylo mu patnáct.
„Nemyslím si o sobě, že jsem superhrdina. Ale na tom turnaji jsem si uvědomil, že dokážu spoustu věcí, co mnozí ne. V mém věku nikdo nikdy nejlepším hráčem vyhlášen nebyl," říká.
Se staršími hrál odmala, vlastně už od prvních ročníků ve škole. A když to bylo až moc snadné, zakázal si používat svou dominantní levou nohu a hrál jen pravou.
Pochází přitom z hodně chudých poměrů, rodiče jen těžko sháněli práci a on často dokonce i hladověl.
„Nemohli jsme ho pouštět i na některé turnaje, které se musely platit, protože jsme na to neměli prostředky. Byla to vážně složitá cesta," uznal otec Douglas.
Teď už by už měla mít správný směr. Do kterého evropského velkoklubu Endrick za dva roky zamíří?