Jedním z nich byla i samotná cesta do prostor, ve kterých setkání s prezidentem a jeho manželkou proběhlo. Kory Puderbaugh se ve čtvrtek svěřil Olympijskému Informačnímu Servisu s tím, že kvůli absenci výtahu pro vozíčkáře museli být tito sportovci přepraveni kuchyňským výtahem.
Puderbaugh ale tuto příhodu rozhodně nebral úkorně, jak sám řekl, setkání s Barackem Obamou a jeho ženou pro něj bylo výjimečným zážitkem. A jak se u tohoto extrovertního sportovce dalo čekat, nedržel se při rozhovoru s prezidentem při zemi.
"Zeptal jsem se ho, kdy se chystá znovu získat svůj six-pack (vypracované břišní svaly, pozn. redakce)," zavzpomínal Kory Puderbaugh po čtyřech letech. "Zasmál se a odpověděl, že stále pracuje na svém four-packu."
Pětadvacetiletý Kory Puderbaugh prožil ve svém životě hodně těžkých chvil, a tak není divu, že ho ani setkání s hlavou státu nerozhodí. Rodák z polské Vratislavi se narodil s těžkým tělesným postižením, chyběly mu obě nohy pod koleny, téměř celá pravá ruka a dolní část levé ruky. Jeho rodiče se ho zřekli a on skončil v sirotčinci. Když mu bylo pět let, převezla ho floridská nezisková organizace Gabriel House of Care do USA, kde prošel několika pěstounskými rodinami, až ho v jeho 15 letech adoptoval středoškolský učitel John Cochrane.
Sportu se Puderbaugh věnoval od malička, hrál basketbal, zápasil a stal se také národním šampionem v šachu. Nakonec mu učarovalo právě ragby a s národním týmem USA získal stříbro na paralympiádě v Riu 2016 i letos v Tokiu.