„Jágra stvořil jeho otec, jeho talent a jeho odpor ke komunistům,“ zní titulek obsáhlého profilu Jaromíra Jágra. Ten je součástí seriálu o evropských hráčích v NHL, který Sports.ru připravuje v souvislosti s Alexandrem Ovečkinem a jeho překonáním Jaromíra Jágra v počtu branek nastřílených v zámoří.
Vedle kauzy nezaplacených daní ve výši 3 milionů dolarů a výletů do Las Vegas se Sports.ru zabývá především Jágrovo vztahem ke komunismu a Sovětskému svazu.
„Jméno dostal po svém dědečkovi, který zemřel v roce 1968 při vpádu sovětských tanků do Prahy. Budoucí symbol České republiky svého dědečka, také Jaromíra Jágra, nepoznal. Ten se narození svého vnuka nedožil, a to především kvůli politickým procesům, které vřely uvnitř státu,“ píše Sports.ru.
To se však nelíbí čtenářům.
„Celá první část není o skvělém sportovci, ale vypovídá jen o samotném autorovi a jeho zuřivé nenávisti s SSSR!“ zlobí se jeden z nich.
„Proč se článek o hokeji zabývá 'zlými komunisty'? Na co přesně zemřel Jágrův dědeček? Kolik mu bylo let? Možná zemřel přirozenou smrtí... Copak všichni, kteří zemřeli v roce 1968, byli zabiti komunisty?“ reaguje další z nich na informaci o Jágrově rodině a především dědečkovi, který byl hokejistovi velkou inspirací.
„Kdyby nechuť ke komunistům ovlivňovala hokejovou velikost, byli by nejlepšími hokejisty současní Ukrajinci, Poláci a Pobalťané!“ zní další reakce.
Čtenáři se zlobí, že autor vykreslil Jaromíra Jágra především jako antikomunistu a nezabývá se jeho hokejovým talentem.