Byl to zvláštní post a vedení Nashvillu z něj asi nebylo dvakrát nadšené.
Zatímco se fotbalisté Miami radovali po penaltovém rozstřelu ze zisku trofeje v Ligovém poháru, záložník Nashvillu Dax McCarty se chlubil na sociálních sítích úplně jiným úlovkem.
„Tak přece jenom nebyl dnešní večer úplně ztracený,“ předváděl dres Miami s číslem 10 a jmenovkou Lionela Messiho.
Bylo mu úplně jedno, že to byl Messi, kdo svým desátým gólem v sedmém zápase za Miami zařídil remízu 1:1 po základní hrací době, a kdo pak hned první proměněnou penaltou nasměroval Miami k finálovému vítězství.
Messiho dres je totiž hitem nejenom v prodejní síti, ale čeká se, že i teď v MLS se bude celá řada hráčů soustředit víc na tenhle cenný artefakt než na vlastní zápas. Tak jako McCarthy, který dokázal předběhnout své spoluhráče a poprosit Messiho o dres jako první.
Ano, poprosit...
To je totiž klíč k Messiho dresu.
Argentinský útočník má po celou kariéru jedno pravidlo, kterým se řídí. Messi dresy nemění, nežádá o ně. To jen v případě, že ho někdo slušně poprosí, má na dres šanci. Výjimkou jsou momenty, kdy proti Messimu hraje někdo z jeho krajanů, s nimi si dres rád vymění, aby je podpořil.
A pak je tu vlastně ještě jedna výjimka.
Hodně letitá.
Historka patří do počátku Messiho působení v Barceloně. Tehdy to byl on, kdo oslovil Zinedina Zidaneho z Realu, aby si spolu vyměnili propocené trikoty.
Jinak nezájem.
„Když nikdo nepožádá mě, já nikoho nežádám. O dresy si neříkám,“ zní Messiho pravidlo.
Zdroj: TyC Sports