Rozhodčí po přezkoumání záběrů pořadí finalistek změnili a Kneblová nakonec skončila čtvrtá.
Ve hře byla tři olympijská místa v kategorii mužů i žen. Do nich se nevešel ani nikdo z českých mužů, o start v Paříži tak definitivně přišel také Vít Přindiš.
Tereza Fišerová zprvu hodně slavila, po letošních trablech pro ni byla účast na olympijských hrách tou pravou náplastí. „Nevím, co k tomu moc dodat, je to hořkosladké. Viděla jsem, že Terka projela šestou branku natěsno, ale když tam terčík rozhodčí nedali hned, nečekala jsem, že nakonec rozhodnou v Terky neprospěch,“ hodnotila Fišerová. „Po několika minutách je najednou výsledek úplně opačný. Je to ošklivé. Terka ale jela krásně, bojovala. Omlouvala se mi, že je jí to hrozně líto.“
Pro Terezu Kneblovou bylo pražské finále Kayak Crossu jedno z nejtěžších v kariéře. „Co se týká skousnutí zklamání určitě. Od totální euforie, že se mi podařilo vyhrát a zároveň vyjet místo pro Terku na olympijské hry, až k tomu, že je všechno jinak. Srazí vás to dolů. Bolí to strašně moc,“ líčila Kneblová chvíli po závodě. „Jinak pro mě je i být ve finále skvělý výsledek. Jsem moc vděčná Terce Fišerové, že za mnou po závodě přišla a řekla, že se nic neděje, že jsem do toho dala maximum. Vážím si toho.“
Zklamaný byl také šéftrenér českých reprezentantů Jiří Prskavec starší. „Dneska rozhodovaly milimetry, které nebyly na straně českého týmu. Samozřejmě mě to mrzí, ale je to sport a ten zvraty přináší,“ řekl.
Z dramatického semifinále kajakářů se žádný z českých závodníků do finále neprobojoval. Favorizovaný Vít Přindiš nedokázal udržet tempo a jeho olympijský sen se mu prozatím rozplynul. Start pod pěti kruhy si zajistili Španělé, Němci a Francouzi.
Zdroj: Český svaz kanoistů