Experti sázkové kanceláře Spin Genie UK vyhodnotili, které kluby nejvíce přeplatily na částkách za své posily. Porovnávali při tom částku, kterou tým zaplatil za novou posilu a její reálnou tržní hodnotu v době, kdy se obchod uskutečnil.
Na vrcholu žebříčku je Moises Caicedo, kvůli kterému Chelsea překonala britský přestupový rekord s částkou 115 milionů liber. Londýnský klub se o něj přetahoval s Liverpoolem, nejspíše i proto nakonec podle srovnání vytáhli v Chelsea o 50 milionů liber více, než byla Caicedova skutečná tržní hodnota.
Na druhém místě žebříčku se ocitli hned tři fotbalisté, kteří v létě změnili dres. Prvním z nich je Rasmus Hojlund, za kterého manažer Manchesteru United Erik ten Hag zaplatil 72 milionů liber Atalantě Bergamo. Podle srovnání vyndali United ze své portmonky o 26 milionů liber více. O stejnou částku zaplatili zbytečně navíc i činovníci saúdskoarabského klubu Al-Hilál při přestupech Malcolma a Neymara.
Ani Arsenal se nevyhnul přeplácení při přestupech. Největší letní posila, Declan Rice z West Hamu, vyšla o 23 milionů liber dráž. Peníze navíc utratili Kanonýři i v případě Kaie Havertze, jenž byl sedmým nejvíce přeplaceným přestupem tohoto léta, když stál pokladníka londýnského klubu o 17 milionů liber více.
Mezi Rice a Havertze se vklínil Brazilec Matheus Cunha. Anglický Wolverhampton musel přesvědčit Atlético Madrid 21 miliony liber navíc k hráčově reálné tržní hodnotě.
Stejnou částku, tedy 17 milionů liber, jako zaplatil Arsenal navíc za Havertze, poslali také v Liverpoolu Lipsku za Dominika Szoboszlaie. Na devátém místě žebříčku je opět Manchester United, který za brankáře Andrého Onanu zaplatil o 15 milionů více, než byla Kameruncova tržní hodnota.
Celý žebříček pak uzavírá mladý chorvatský obránce Joško Gvardiol. Aby jej Manchester City vylákal z RB Lipsko, zaplatil o 13 milionů liber více.
Zdroj: Spin Genie UK