Na jednu stranu je třeba být viděn. Na tu druhou je zdravější prostředí sociálních sítí opustit.
Darja Kasatkinová upozornila, že prostředí na sociálních sítích se zcela vymklo kontrole, a že dřívější občasné výhrůžky a urážky jsou už normou, se kterou se tenistky musejí běžně potýkat.
Že nejde jen o reakce vůči ruským hráčkám kvůli válečné agresi na Ukrajině, pak potvrzují i kolegyně Kasatkinové z okruhu WTA.
V květnu nasdílela Američanka Taylor Townsendová výhrůžky smrtí a rasistické urážky – stačilo, že prohrála zápas na Italian Open.
Kasatkinová si teď přečetla vzkazy, že kvůli jejímu postupu do semifinále turnaje v Číně přišli sázející o peníze. „Zabiju tě,“ psali ji. „Ještě o tom nevíš, ale jsi mrtvá,“ přidávali komentáře.
Kasatkinová tvrdí, že situace začíná být neúnosná a je třeba ji začít řešit. Přitom už v květnu představili organizátoři French Open technologii 'Bodyguard', který měl zájemcům zajistit během grandslamového turnaje filtrování nevhodných komentářů na sociálních sítích.
WTA zatím podle svého mluvčího analyzuje rizika, na svých vlastních sociálních sítích pak v odůvodněných případech blokuje nevhodné uživatele.
„Počet hráčů a hráček postižených tímto fenoménem roste. Jejich bezpečnost je přitom priorita čísla jedna,“ upozorňuje WTA.
Bude snad právě umělá inteligence představená v Paříži tím potřebným osobním strážcem?
Zdroj: BBC