Pogačarovy peníze nejsou jenom jeho.
Na Tour de France se všechno sčítá na týmový budget a teprve poté se částka dělí mezi jezdce a realizační tým. Mrzet to ale Pogačara nemusí, podle odhadů je jeho roční výplata ve výši 6 milionů eur (přibližně 151,3 milionu korun).
Nejlépe je na tom tedy po Tour právě tým UAE, který získal 20 milionů a 161 tisíc korun. Pogačar se přitom sám postaral o 15,6 milionu.
Na druhém místě je Visma – necelých 9 milionů korun, z toho je 6,3 milionu zásluha Jonase Vingegaarda.
Jen čtyři týmy se dokázaly dostat přes hranici sto tisíc eur. K UAE a Vismě se přidaly ještě Quick Step (247 860 eur, přibližně 6,2 milionu korun) a Intermarché (108 760 eur, přibližně 2,7 milionu eur).
Už jenom z prvních čtyř míst je jasně vidět, jak moc doširoka jsou rozevřené finanční nůžky na Tour de France. Ne pro všechny může být závod ziskový.
Na druhém konci žebříčku výdělků jednotlivých stájí je tak Red Bull-Bora, její členové si po jedenadvaceti tvrdých etapách odvážejí celkem 421 tisíc korun.
Jednotlivé týmy si velmi bedlivě všímají i toho, kolik jim jejich závodníci přinášejí peněz. A počítá se všechno, celkové umístění, umístění v etapách, pořadí v soutěži o dresy a oceňováni jsou i bojovníci trpící v únicích.
Takový Casper Pedersen z Quick Stepu má třeba na svém kontě jednu velkou nulu, odstoupil totiž už po třetí etapě.
Zdroj: A.S.O.