Ragbista Petr Giacintov nakonec povolení k angažmá dostal, do Francie se vydal 15. listopadu 1989, pouhé dva dny před demonstrací, která v Československu odstartovala Sametovou revoluci. „Ani nevím, jak ten brankář Hašek dopadl, jestli se ve světě vůbec uchytil,“ vzpomíná s úsměvem Petr Giacintov. „Přijel takovou starou modrou škodovkou, dobře jsme si pokecali.“
Mohutný ragbista, někdejší reprezentant, hráč Zbrojovky či Dragonu Brno dnes ve stejném klubu vede Sportovní centrum mládeže. Do Česka se vrátil po letech v zahraničí, cestičku si vyšlapal přes aplské velikány. Tam léta působil jako horský vůdce. „Hory jsou podobné ragby, člověka zocelí a získá díky nim charakter. Stejně jako v ragby je třeba i na horách si pomáhat a mít kamarády, na koho se spolehnout,“ říká Petr Giacintov.
V Československu hrával nejvyšší soutěž i za Duklu Přelouč (v době vojny) či za Tatru Smíchov (v období pražských studií). Z desítek reprezentačních startů hodně vzpomíná na souboj s Tuniskem v osmdesátých letech. Ten se odehrál právě na stadionu smíchovské Tatrovky. „Zvítězili jsme a Tunisani to prostě neunesli. Po zápase při cestě do šaten vytrhali mladé stromky, kolem kterých šli a zaútočili na nás,“ uvádí Petr Giacintov. Mezi oběma týmy pak vznikla šermovačka: moderněji založení českoslovenští hráči totiž pro obranu použili vytyčovací tyčky. „Samozřejmě jsme se bránili,“ usmívá se na celé kolo při vzpomínání Petr Giacintov.