Jakožto kladenský rodák a syn hokejisty měl Jaromír Jágr k hokeji odmala velmi blízko. Díky obrovské houževnatosti a píli se brzy dostal mezi světovou hokejovou špičku. A také díky podpoře maminky, která ho na jeho cestách doprovázela. Výčet Jágrových úspěchů by byl obrovský, připomeňte tedy alespoň ty největší triumfy.
Olympijský vítěz slavného turnaje v Naganu roku 1998 i bronzový medailista z olympiády v Turíně (2006) dvakrát vyhrál s českou reprezentací mistrovství světa (v letech 2005 a 2010) a dvakrát byl bronzový (1990 a 2011).
Se zámořským týmem Pittsburgh Penguins, kde působil 11 let, vyhrál dvakrát Stanley Cup. Díky tomu se v roce 2005 spolu s Jiřím Šlégrem zařadil do prestižního Triple Gold Club. Klub sdružuje hráče, kteří dokázali vyhrát všechny tři hlavní hokejové turnaje – zimní olympijské hry, mistrovství světa i Stanley Cup. Na seznamu členů plném Švédů, Rusů a Kanaďanů jsou jediní dva Češi.
Legendární hráč s číslem 68 a přezdívkou Džegr je rekordmanem i v zámoří. Pětinásobný vítěz kanadského bodování se stal nejlepším Evropanem, který kdy v NHL hrál. V celkovém počtu kanadských bodů je druhý nejlepší po Waynu Gretzkym, ten ale nikdy nevyhrál olympiádu ani mistrovství světa.
Jágr se načas stal i módní ikonou. V 80. a 90. letech byl ve světě populární účes zvaný mullet, u nás přezdívaný „deka“ či „záclona“. V Česku ho proslavil především oblíbený hokejista, který ho léta nosil. Lidé se pak podle svého idolu nechávali stříhat „na Jágra“.
Od odchodu z NHL působí Jágr v kladenském klubu, jehož je od roku 2011 většinovým majitelem. I přes vleklá zranění za svůj klub dodnes bojuje i na ledě, v době, kdy jeho vrstevníci už dávno pověsili brusle na hřebík a odešli do hokejového důchodu.