Ovlivňuje snad vánoční večírek rychlost monopostů?
Nebo vyplácení a výše mateřské či otcovské?
Příspěvek na dovolenou?
Šéf Red Bullu Christian Horner argumentuje tím, že do rozpočtového stropu by se měly i nadále započítávat pouze položky, které přímo ovlivňují vývoj vozů.
Původní návrhy FIA však počítají s tím, že do rozpočtového stropu, jehož návrh je zatím ve výši 220 milionů dolarů, se započítají i položky z dosavadního 'personálního budgetu'.
V takovém případě by v sezoně 2026 proběhla ve Formuli 1 ještě větší revoluce, než s jakou počítáme. Změny by se totiž dotkly nejenom dění přímo na trati, ale i zázemí jednotlivých stájí.
„Hledáme rovnováhu. Naši zaměstnanci nemůžou být ti, kteří na změny nejvíc doplatí. Myslím si, že je jenom rozumné diskutovat o tom, co má být do finančního limitu týmů zahrnuto, a co ne. Mělo by se to týkat skutečně jen položek, které jsou relevantní pro vytváření výkonu. Tak například, bude vaše auto rychlejší kvůli uspořádání vánočního večírku?“ vysvětluje Horner aktuální debaty.
Podle výkonného ředitele Sauberu Alessandra Braviho je navíc třeba zohlednit i životní náklady v různých zemích, v nichž týmy F1 sídlí. Pokud sídlí tým ve Švýcarsku, musí nutně nabídnout vyšší mzdy než stáje z Velké Británie nebo Itálie. „Navíc potřebujeme přesně definovat F1 aktivity a aktivity, které s F1 přímo nesouvisí,“ tvrdí Bravi.
Tak jak to bude?
Uhájí týmy Formule 1 rozpočty na své vánoční večírky a divoké oslavy po Velkých cenách?
Zdroj: Motorsport