S těžkými podmínkami, které v dějišti šampionátu panovaly si dokázali poradit skvěle. Kristýna Chalupníková vybojovala titul mistryně Evropy v kategorii do 17 let. Na startu této věkové skupiny bylo 35 dívek a ani další Češky se v závodním poli neztratily. Nela Sadílková čtvrtá, Kristýna Piňosová sedmá, Nikol Říčanová devátá, Markéta Štěpánková dvaadvacátá…
„Nele chyběl nakonec jen bod na třetí místo, Kristýna Piňosová doplatila na špatný začátek závodu, kdy trochu ztratila, pak ale vyhrála pět rozjížděk a byla dvakrát druhá – je to velké poučení pro příště nejen pro ni,“ komentoval umístění dívek trenér Milan Hájek.
„Závod byl extrémně náročný, byla zima, pršelo a vystřídaly se všechny druhy podmínek, od slabého až po hodně silný vítr a díky tomu jsem nakonec vyhrála, protože jsem byla schopná zajet dobře ve všech podmínkách. Měla jsem vyrovnané výsledky, takže jsem nemusela být na rozdíl od soupeřek v závěru závodu ve stresu, sice jsem nevyhrála žádnou rozjížďku, ale v součtu jsem o jeden bod získala titul,“ popsala průběh závodu vítězka.
„Jeden den foukal velmi silný vítr ze břehu na moře a k tomu byla veliká zima a pršelo, takže se z bezpečnostních důvodů vůbec nezávodilo. V Tallinnu jsme byli sice poprvé, ale přijeli jsme tam týden před závodem, takže jsme stihli trénovat, vyzkoušeli jsme si závodní prostor, což byla také určitě naše výhoda. V Estonsku se mi líbilo, byli jsme se podívat i v centru Tallinnu, které je moc pěkně upravené a čisté,“ připojuje podrobnosti Kristýna Chalupníková, která kromě Techna 293 už ovládá i olympijský iQFoil.
Nicméně letos ji stejně jako celý český tým čeká v říjnu mistrovství světa ve třídě Techno 293 a potom by měla Kristýna Chalupníková v této třídě reprezentovat Českou republiku v prosinci v Ománu na Youth Worlds – mistrovství světa juniorů, které pořádá světová jachtařská federace World Sailing. „Příští rok už se budu plně věnovat olympijskému iQFoilu,“ plánuje. Už letos na něm závodila a na Gardě byla na juniorském mistrovství světa jedenáctá. O tom, že nám roste další olympijská naděje stejně jako o tom, že český iQFoilový tým je velmi silný, nemůže být pochyb.
„Děkuju moc trenérovi, že všem pomáhal, že nám všechno v týmu fungovalo a že jsme měli v Estonsku dobrou partu,“ uzavírá úspěšný závod Kristýna.
Česká republika měla zastoupení i v dalších kategoriích:
Dívky U15 (34 prken)
13. Alexandra Lojínová
Chlapci U15 (42 prken)
32. Jiří Štěpánek
Dívky U17 (35 prken)
1. Kristýna Chalupníková
4. Nela Sadílková čtvrtá
7. Kristýna Piňosová
9. Nikol Říčanová
22. Markéta Štěpánková
Chlapci U17 (42 prken)
12. David Drda
14. Tibor Nevelöš
23. Radim Hasman
24. Jan Kuchař
36. Šimon SKřepek
Chlapci TPlus (30 prken)
7. Adam Nevelöš
Zdroj: Tisková zpráva Českého svazu jachtingu
Odklad olympiády bude stát miliardy dolarů. Další už není možný
Podle japonských médií se dodatečné náklady na olympijské hry, které se letos měly uskutečnit v Tokiu vyšplhají až na šest...
Chelsea hráčům na peníze nesáhne. Klubu stačí, že dobrovolně pomáhají charitě
Hráčům londýnské Chelsea nechce klub sahat na peníze, jak to udělali například v Arsenalu. Pro klub, v jehož vedení působí i...
Real chystá dva megapřestupy. Letos Haaland, napřesrok Mbappé
Španělský fotbalový velkoklub chce navázat na období, kdy se o něm hovořilo jako o Galacticos. Novými ikonami Realu Madrid by...