„Živé přenosy z olympijských her v Paříži jsou jedním z největších vrcholů letního schématu České televize. Ačkoliv má ČT jako majitel sublicence oprávnění vysílat olympijské soutěže pouze na jednom programu, podařilo se domluvit několik výjimek, díky kterým je možné v případě časového souběhu dvou bojů o medaile s českou účastí pro živé vysílání využít i internetový stream,“ říká výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.
První výjimku lze uplatnit v případě souběhu dvou medailových disciplín s českou účastí. V takovém případě je možné pro jeden z nich využít ČT sport Plus. Druhý typ výjimky je jedenáct případů bez jakéhokoliv zdůvodnění a omezení.
Poslední dvoje olympijské hry byly postižené covidovými opatřeními. Nyní se do dějiště Her vrací Olympijské studio, které bude umístěné v Českém domě v parku La Villette. „Vysílání z Paříže je bez časového posunu, což ovlivní možnost prezentace rozhovorů s našimi sportovci během dne a večera. Budeme je vysílat v 60minutovém přehledu Hodina z Paříže. Ale kvůli nejistému času budeme většinu rozhovorů v hrubém sestřihu dávat na sítě, na web ČT sport, kde se objeví často dřív, než je odvysíláme v televizní premiéře,“ vysvětluje šéfkomentátor redakce sportu České televize a autor projektu Paříž 2024 Robert Záruba.
V roli expertů se v Paříži blýsknou vynikající sportovci, špičky ve svých disciplínách. „Denisa Helceletová na atletiku, Kristýna Kolocová na plážový volejbal, Tomáš Rak na vodní slalom, Ondřej Synek na veslování, Kristýna Pálešová na gymnastiku, David Kostelecký na střelbu a Jiří Welsch na basketbal. Většina z nich už s námi v minulosti pracovala. Jako poslední se nedávno předvedla Denisa Helceletová při mistrovství Evropy v atletice. Vedla si výborně, ohlasy jsou velmi vstřícné,“ dodává Robert Záruba.
Zdroj: Česká televize